Categories
SHOW BIZ

Ka qenë një shkak që të dilte jashtë” Beniada flet për Big Mamën

Beniada ka folur me Beatrix dhe Donaldin për Big Mamën.

“Debati me Antonelën ka qenë një shkak më shumë që ajo të dilte jashtë se e kam parë disa herë të mërzitur”, tha Beniada.

“Edhe unë atë kam thënë tek dhoma e rrëfimit që tipin e Big Mamës e njoh shumë mirë,e di sa alegro është,se sa ka qejf të bëj shaka”, tha Beatrix.

Categories
SHOW BIZ

Do bëhet nami, do hiqen maskat”/ Për kë po flet Iliri?

Mbasditen e sotme Iliri ka biseduar me Monikën për disa nga banorët.

“Këtu mbas Vitit të Ri do të bëhet nami”, tha Iliri.

“Pse do të bëhet nami?”, e pyeti Monika.

“Po se do të hiqen maskat, kushdo që i ka”, i tha Iliri.

Categories
SHOW BIZ

Ndikohem nga situatat këtu brenda”/Donaldi bisedon me Beatrix

Në një bisedë me Beatrix,Donaldi ka qenë tepër i shqetësuar duke i thënë asaj se ai ndikohet shumë nga situatat që ndodhin brenda shtëpisë.

“Ndikohem shumë nga situatat që ndodhin këtu brenda,marr shumë energji sepse ashtu jam unë,përfshihem shumë,këtë luftë e kam me veten time” tha Donaldi.

“Unë e kuptoj që ti përfshihesh shumë por ka shumë situata qe mund ti diskutosh edhe moment tjetër nuk është se të ikin ato situata por gjithsesi ti e di më mirë,nuk dua të ndikohesh nga unë,thjesht të kam parë shumë të mërzitur”, i tha Beatrix.

Categories
SHOW BIZ

Vërtet do t’i ndajë paratë me Sabianin nëse fiton? Ish-banori: Iliri më tha je 100 mijë euroshi im

Një ndër batutat më të famshme në shtëpinë e “Big Brother VIP” është padyshim komenti i Sabianit kur drejtuar Ilirit: “Ti je 100 mijë euroshi im”.

Ai moment u bë menjëherë viral në rrjetet social, ku Iliri u etiketua me humor si “100 mijë eurohi i Sabianit”.

Sot, në “Big Brother Fan Club”, moderatorja e pyeti këngëtarin a do të pranonte që Iliri t’i ndante paratë më të, nëse do të fitonte:

“Absolutisht që jo! Nuk ka lidhje fare paraja. Nuk më intereson triumfi monetar që do të marrë Iliri aty. Triumfi i Ilirit do të jetë triumf edhe për mua”.

Megjithatë, Sabiani thotë se nëse do të fitonte vetë, do ta ndante pa hezitim çmimin me Ilirin, por të njëjtën gjë nuk e kërkon nga konkurrenti.

Categories
SHOW BIZ

A do të jenë kunata në të ardhmen? Motra e Dagz zbulon se është fanse e Einxhel

Einxhel dhe Dj Dagz (Arbri) janë afruar shumë me njëri-tjetrin prej kthimit të tij në shtëpin ë e “Big Brother Vip”. Edhe pse nuk janë zyrtarisht një çift, ata kanë mjaft afrimitet me njëri-tjetrin.

Lidhur me marrëdhënien e tyre ka folur edhe motra e Dagz. E ftuar në “Fan Club Big Brother Vip” ajo zbuloi se është fanse e Einxhel. Aurora ka thënë se e pëlqen Einxhelin pasi është femër e arrirë dhe e shkathët e gjithaashtu e do pavarësinë.
Ajo u shpreh se e beson edhe reagimin e Einxhelit, e cila u prek kur Dagz u largua nga shtëpia, por edhe nëse nuk është e njëjtë ndjenja, ajo e vlerëson.

Pjesë nga biseda:

Aurora: Vëllait tim i pëlqejnë femrat e pavarura, të forta, të bukura, dhe Einxhel është shumë e mirë. Unë jam fanse e Einxhel, për çdo femër që është e arrirë, e shkathët.

Dojna: Ajo qau kur doli Dagz por kur u rikthye ishte e ftohtë?

Aurora: Einxhel ka thënë se do të shkojë në finale vetëm, e do pavarësinë, pa ndihmën e Dagzit. Unë e besoj reagimin e Einxhel, por ajo atë karakter ka. Unë mendoj që Arbri di ta vlerësojë situatën vetë. Se ai i merr vendimet vetë, dhe nëse nuk është njësoj nga Einxhel ndjenja, e vlerësoj gjithësesi, nuk mund ta shtyjmë.

Categories
SHOW BIZ

Beatrix frikësohet për të ardhmen e lidhjes së saj pas daljes nga shtëpia

Beatrix është e friksuar për marrëdhënien e saj me Donaldit pasi ata të dalin jashtë.

Izolimi sjell si pasojë që banorët shpeshherëtë frikësohen nga realiteti që po i pret jashtë dyerve të shtëpisë.

Pjesë nga biseda:

Beatrix: Kam shumë frikë se çfarë do të ndodhë jashtë

Donald: Mos u bëj paranojake

Beatrix: Nuk guxon të thotë njeriu një mendim, më lër të shpreh diçka

Donald: Mendova se e the në tjetër kuptim

Beatrix: Ti je ai që duhet të kesh frikë

Donald: Unë nuk kam frikë sepse unë nuk e vras mendjen, nuk eci me plan.

Categories
SHOW BIZ

Aty po bëhen lojëra të pista”/ Big Mama tregon kush fiton “Big Brother Vip”, sipas saj

Big Mama ka dhënë sot intervistën e parë pasi daljes nga shtëpia më e famshme e momentit të vend, në “Big Brother Fan Club”.

Këngëtarja la shtëpinë pas debatit me Antonela. Kjo e fundit e akuzoi Big Mamën se e ka sharë serbisht, që gjë acaroi artisten.

Gjatë intervistës, Big-u e mohoi me këmbëngulje ta ketë thënë një gjë të tillë: “Unë di dhe të shaj serbisht. Por më vjen inat se nuk e kam bërë. Më gjeni një video ku e kam thënë”, është shprehur këngëtarja.

Ndërkohë pyetjes së moderatores Dojna Mema, se cili e fiton “Big Brother VIP”, këngëtarja i është përgjigjur: “Zemra ime është që të fitojë Arjola. Me gjithë shpirt! Pa marrë parasysh se e kanë akuzuar se po viktimizohet, por mendoj se po bën lojë me një shembull të mirë. Aty bëhen shumë lojëra të pista dhe nuk merren për shembull të keq. Por, një grua që jep mesazhin e një nëne të fortë, ajo është viktimizim”.

Pas Arjolës, ajo ka përmendur si pretendent për të fituar Ilirin, që disa herë është votuari si i preferuari i publikut.

Categories
SHOW BIZ

E dua siç ka qenë në fillim”/ Beatrix kërkon më shumë vëmendje nga Donaldi

Beatrix kërkon më shumë vëmendje nga Donaldi.

Mbrëmjen e djeshme këngëtarja është shprehur se prej kohësh sjellja e Donaldit karshi saj është ftohur.

“Dua vëmendje, dua akoma edhe më shumë. Siç e kam patur ditët e para e dua edhe tani. Ai më hodhi poshtë mua për Sarën, imagjino”,- u shpreh ajo për disa nga banorët teksa po qëndronte në oborr.

Categories
SHOW BIZ

Ka ndryshuar qëndrim me mua” Antonela flet për Einxhel

Antonela ka folur me Beatrix për Einxhel.

“Einxhel nga ndryshuar qëndrim me mua”,-tha Antonela.

“Pse?Ka ndonjë arsye?”-e pyeti Beatrix.

“Nuk e di por që atë natë që unë isha e mërzitur që i thashë që ti i lëpihesh asaj,që atë natë ajo ndryshoj shumë”,-tha Antonela.

Categories
SHOW BIZ

Ti e ke të qartë pozicionin tënd”/Einxhel flet me Ilirin për eleminimin e rradhës

Einxhel ka biseduar me Ilirin për eleminimin e rradhës.

“Ti e ke të qartë pozicionin tënd,nuk ke si e vendos në pikëpyetje me Antonelën dhe Meridianin që kanë ardhur edhe më vonë se ti,që nuk është se janë zgjedhur dhe preferuar i publikut.Ti je zgjedhur 3 herë”,-u shpreh ajo.