Categories
SHOW BIZ

Ka ndryshuar besimin fetar? Dafina Zeqiri sqaron njëherë e mirë thashethemet

Dafina Zeqiri është padiskutim një ndër këngëtaret më të njohura dhe numëron hite të shumta dhe miliona klikime në Youtube. Së fundmi pati disa zëra se ajo ka ndryshuar besimin fetar duke qënë se ajo ka mbajtur në qafë simbolin e kryqit apo simbole të tjera katolike.

Dafina ka sqaruar vetë këto lajme në Instagram dhe madje është shprehur mjaft e indinjuar.

“Feja e shqiptarit është shqiptaria”- shprehet Dafina në postimin e saj duke sqaruar cdo paqartësi. Ajo shton se çfarëdo që e vendos në qafë apo e vesh e bën për qejfin e saj.

Dafina ka treguar që nuk ja përton kur vjen puna për të mbrojtur veten dhe imazhin e saj. Së fundmi ajo ishte në qendër të vëmendjes pas publikimit të disa fotove në Instagram. Ndjekësit nuk i kursyen kritikat për Dafinën duke u shprehur se e ka tepruar me ndëhyrjet dhe “fillers” në fytyrën e saj, dhe se tashmë duket shumë “fallso”. Kjo ra në syrin e këngëtares e cila nuk vonoi me përgjigjen e saj.

“Dje përdora një filtër që i bëri buzët e mia të duken shumë të mëdha. Komentet ishin të pabesueshme, të ashpra sidomos ato që vinin nga femra që më ndiqnin mua. Bullizuese! Shikoni fytyrën dhe filtrat tuaj. Kur të mbushni ju 33 vjeç dhe të mos keni bërë botoks apo filler, ejani të flisni me mua”-u shpreh ajo.

Dafinën do ta shohim edhe si aktore shumë shpejt pasi ajo do jetë pjesë e kastit të filmit “Adnan Kafazi”. Ky lajm u bë i ditur edhe nga aktorja Edona Reshitaj në Instagram.

“Dafina është edhe një super aktore. Në filmin “Adnan Kafazi” e ka një super rol dhe e ka qarë. Jemi të lumtur që na është bashkangjitur në film”, ka shkruar Edona.

Leave a Reply

Your email address will not be published.