Categories
SHOW BIZ

Denoncoi ish-gruan, Prokuroria i sekuestron shtëpinë Endri Priftit

Albeu.com

Story ItemTakimi i zyrtares së DASH me Ramën e Alibeajn, reagon ambasada e SHBA
Story ItemKlitschko: Putin i tregoi “gishtin e mesit” OKB-së me sulmin raketor
Story ItemZyrtare: Rangnick trajneri i ri i Austrisë, publikohen detajet e kontratës
Story ItemArtan Hoxha i thotë të gjitha: Si dështoi arrestimi i Klodian Zotos, bosit të inceneratorëve
Story ItemArtan Hoxha nxjerr numrin: Sa “shtëpi bari” ka në Shqipëri
Story ItemUkraina do të luajë ndeshjen e parë që pas pushtimit nga Rusia
Story ItemShpërthim i fuqishëm në Turqi, shënohen 3 të vdekur, tymi e flaka pushtojnë qiellin (VIDEO)
Story ItemAvokatja e Amber Heard fanse e Johnny Depp? Publikohet video që po “çmend” rrjetin
Story Item44 miliardë $ për Twitter, cilat klube “big” mund të blinte Elon Musk me kaq para
Story ItemSHBA i jep goditje të fortë Berishës, një ditë para Kuvendit
Story ItemShfrytëzonte vajza dhe gra për prostitucion, në pranga 61-vjeçari në Fier
Story ItemKush po e merr Butrintin, afera pas vjedhjes së radhës

Denoncoi ish-gruan, Prokuroria i sekuestron shtëpinë Endri Priftit

Më 20 Prill 2022, emisioni Stop transmetoi denoncimin e këngëtarit korçar Endri Prifti, i cili foli për grabitjen e shtëpisë nga ana e ish-gruas, me ndihmën e Kadastrës së Korçës.

Në Gjykatën e Korçës, çifti Endri Prifti dhe Anjeza Kolevica u ndanë në vitin 2010, ndërsa në vitin 2017 ish-bashkëshortët ishin në proces gjyqësor për përpjesëtimin e pasurisë. Në vitin 2019 gjyqtari Besnik Shehu nxori një vendim, që apartamenti i çiftit që ishte në proces përpjesëtimi, duhet të bllokohej në Kadastrën e Korçës dhe të mos tjetërsohej derisa të përfundonte procesi.

Vendimi i gjyqtarit Besnik Shehu nuk u zbatua nga Kadastra e Korçës me pretendimin se nuk i kishte mbërritur shkresa, në një kohë që gjykata konfirmoi të kundërtën. Për pasojë apartamenti që ishte në emër të ish-gruas, u shit prej saj dy herë brenda 1 muaji.

Por pas denoncimit të këtij rasti, Prokuroria e Korçës ka regjistruar procedimin dhe sekuestruar apartamentin, që ish-gruaja e këngëtarit Endri Prifti e mori dhe e shiti pa të drejtë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.