Categories
TË TJERA

Berisha “shkarkoi” Alibeajn/ Bardhi: Do të jetë në funksionin e kryetarit të PD-së derisa të bëhen zgjedhjet!

Deputeti i PD-së Gazment Bardhi, në deklaratën për mediet komentoi deklaratën që më herët bëri ish-kryeministri Sali për mosnjohjen e Enkelejd Alibeaj si kryetar i Grupit Parlamentar.

“Alibeaj nuk është i komanduar, në janar 2022 është zgjedhur si nënkryetar i PD-së dhe kryetar i Grupit Parlamentar. Do të jetë si kryetar i përkohshëm, derisa të bëhen zgjedhjet dhe të caktohet kryetari”, tha Bardhi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.