Categories
SHOW BIZ

Qytetarët ukrainas helmojnë ushtarët rusë me byrekë, vdesin dy prej tyre

Dy ushtarë rusë kanë ndërruar jetë ndërsa 28 të tjerë janë në spital në gjendje të rëndë pasi konsumuan byrek , të cilin jua dhanë banorët e Kharkiv.

Ministria e Mbrojtjes në Ukrainë ka bërë të ditur lajmin ku ka njoftuar se banorët e kishin mbushur byrekun me helm.

Në njoftim thuhej gjithashtu se ukrainasit po i rezistojnë pushtuesve me çdo mjet që disponojnë dhe hedh dyshimet se trupat e prekura ishin nga Divizioni i 3-të i Pushkës së Motorizuar të Rusisë.

Ministria tha gjithashtu se 500 trupa të tjera ruse u shtruan në spital me helmim të rëndë nga alkooli me origjinë të panjohur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.