Categories
SHOW BIZ

Ky detaj i bisedës së Arjolës me Monikën i ka bërë ndjekësit të mendojnë se ka dalë në pah “mashtrimi i produksionit”

Big Brother VIP Albania” është një nga reality show-t më të ndjekur në Shqipëri dhe shikueshmëria e saj ka kaluar pritshmëritë.

Kjo gjë ka bërë rrjedhimisht që të gjithë ndjekësit të jenë tëpër vigjilentë e sy-shqiponjë, kur bëhet fjalë për detaje që sipas tyre mund të vënë në dyshim vërtetësinë e programit.

Së fundmi, një nga ndjekësit e llogarisë së Olti Currit, i ka dërguar një mesazh këtij të fundit një video, në të cilën dallohet një detaj mjaft dyshues gjatë bisedës së Monikës me banorët në dhomën e ndjenjes.

Në video, Monika ishte duke i treguar banorëve një porosi për Beniadën që i ka lënë vazja kur i ka dhuruar kekun.

Në këtë bisedë, tregohet qartë se Monika dëshmon që ka folur me vajzën, detaj ky që bie ndesh me rregullat e programit.

Kështu, duket sikur Arjola ia bën me shenj aktores, duke i lënë të nënkuptojë që është duke thënë gjëra që nuk duhet.

“Besoj ke folur në ëndër. Ti nuk mbush fare.”- ka shtuar ajo, mesa duket për të dalë nga situate, sipas ndjekësit të Olti Currit.
Kjo nuk është hera e parë që dyshohet vërtetësia dh transparenca e programit. Rikujtojmë se është përfolur për daljen e planifikuar të Big Mamës nga emisioni, si dhe për paracaktimin e Donaldit si fitues.

Leave a Reply

Your email address will not be published.